02.

Woda jodowana w pojemniku 18,9l

Zabezpieczenie codziennej wymaganej dawki jodu dla naszych dzieci, to walka o ich poziom intelektualny.

Woda jodowana  to woda źródlana zawierająca stałą, kontrolowana ilość jodu: 150 mcg w l litrze. 

Mikroklimat terenów nadmorskich bogaty w jod powoduje, że pobyt nad morzem to naładowanie naszych akumulatorów odpornościowych. Właśnie takie jest działanie jodu w naszej wodzie. Woda jodowana wspomaga alergików. W Państwa ręce oddajemy produkt, który zasługuje na miano ŻYWNOŚCI XXI WIEKU. Cała Europa i większość świata doznaje tzw. erozji jodu.

Zabezpieczenie codziennej wymaganej dawki jodu dla naszego organizmu to walka o poziom intelektualny społeczeństwa na poziomie całej populacji.

Jest to cytat z wystąpienia prof.dr hab. n. med. Zbigniewa Szybińskiego z dnia 23.10.2008 roku na spotkaniu organizowanym w Sali Mickiewicza Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie pod patronatem Pani Minister Zdrowia Ewy Kopacz oraz Katedry Kliniki Endokrynologii Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie

Dlaczego sól w polsce jest jodowana?
    Trzy zlodowacenia na terenie Polski całkowicie wypłukały i wyjałowiły jod z naszej gleby i z tego powodu nie mamy jodu w naszej żywności.
    Wagę problemu niedoboru jodu docenił ustawodawca wprowadzając prawny obowiązek jodowania soli spożywczej podobnie jak w całej Europie.

Dlaczego potrzebny jest nam JOD w organiźmie?
    Życie wyszło z morza, to pierwotne środowisko życia na ziemi.
    Kontakt z tym środowiskiem jest dla naszego zdrowia nadal niezbędny. Dlatego każdy wie, że nad morze jedziemy przede wszystkim - po zdrowie.
    Jod jest niezbędny dla dzieci i kobiet w ciąży ponieważ zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój.
    Jod zapewnia równowagę hormonalną i prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.